Copywriting, úprava textov, konzultácie a ďalšie služby

Copywriter Michal Toma pri písaní

Ceny, podmienky spolupráce a ďalšie detaily nájdete na stránkach jednotlivých služieb. Ak sme ešte nespolupracovali, začneme úvodnou analýzou.

Píšem iba po slovensky a o veciach, ktorým sám rozumiem. Medzi ne patrí napr. technika, elektrotechnika, elektromobilita, kotly, tepelné čerpadlá, fotovoltické a solárne systémy, TZB, stavebné stroje, pivovarníctvo či marketing.

Pri úpravách textov a konzultáciách sa neobmedzujem iba na tieto a podobné témy, všetko závisí od kvality zdrojového textu.

Úvodná analýza a tvorba zadania

Od 49 € podľa rozsahu a náročnosti témy

Nájdem silné stránky a slabiny vašich služieb a komunikácie, ujasním si, kto sú vaši zákazníci a ako je na tom vaša konkurencia. Výsledkom bude dokument, ktorý zaručí 100 % kvalitu textov, a ktorý budete môcť použiť aj ako návod pre iných copywriterov.

Tvorba iných textov

Od 40 €/h podľa typu, rozsahu a témy

Ak mi sadne téma, vypracujem pre vás okrem článkov napr. aj popisy produktov pre e-shopy, texty pre weby, letáky či ďalšie tlačoviny alebo príspevky na sociálne siete. Nezaoberám sa brandingom – tvorbou sloganov, názvov produktov a pod.

Plánovanie obsahu

Od 25 € za 1 námet

Identifikujem medzery vo vašom obsahovom marketingu a nájdem témy, na ktoré by ste sa mohli zamerať pri tvorbe článkov a ďalšieho obsahu. Témy spracujem do formy redakčného kalendárazadaní pre copywriterov.

Tvorba článkov

Od 149 € za článok podľa rozsahu a témy

Obsahový marketing je tu s nami vyše 100 rokov. Najväčšie firmy doň pumpujú milióny, no jeho silu spoznali aj malí podnikatelia. Pridajte sa k nim a nechajte si odo mňa napísať článok, ktorý vám zarobí peniaze aj bez reklamy.

Úprava vašich textov

Od 40 €/h podľa typu, rozsahu a témy

Písal vám texty niekto iný, no nie je to ono? Pozriem sa na ne a vyšperkujem ich tak, aby spĺňali vami vytýčený cieľ, prihovorili sa zamýšľanej cieľovej skupine a uspeli v tvrdej konkurencii na Googli.

Konzultácie

Od 50 

Poradím vám, ako zlepšiť komunikáciu vašej značky so zákazníkmi, na čo sa pri tvorbe textov zamerať a ktoré detaily sú, naopak, nepodstatné.

    

Čo nerobím:

skúšobné zadania zadarmo,
texty na témy mimo môjho etického rámca, najmä hazard, fajčenie, pôžičky, erotika či ezoterika,
preklady textov z a do cudzích jazykov,
branding a naming – názvy značiek, produktov či služieb, slogany a pod.,
SEO pre celé weby, komplexné analýzy kľúčových slov,
správu a moderovanie sociálnych sietí,
správu PPC kampaní, grafiku, marketingovú stratégiu.

Pridajte sa k svetovým značkám

Písal som pre značky ako Legrand, Viessmann, NAY Elektrodom, Polygrafické centrum či Zeppelin SK. Vždy odborne, no zároveň zrozumiteľne aj pre bežného smrteľníka a bez zbytočného balastu. Ak váhate, či sa k nim pridať, pozrite si moje referencie.

    

4 dôvody, prečo si vybrať mňa

    

1. Som kombinácia, ktorú inde nenájdete

Technike rozumiem lepšie než copywriter a píšem lepšie než technik. Viem, aký je rozdiel medzi diódou a LED, ističom a prúdovým chráničom, zosilňovačom v triede A, B a AB či medzi ABS a BAS. Na rozdiel od mojich kolegov píšucich na rôzne témy, som sa s väčšinou toho, o čom píšem, stretol v reálnom živote.

     

3. Princípy SEO a webdizajnu mám v malíčku

Viem, ako má vyzerať kvalitný obsah. Rukami mi totiž prešli stovky článkov na desiatkach webov a spravujem niekoľko svojich obsahových projektov. Ovládam princípy webdizajnu, použiteľnosti, typografie i SEO. Uvedomujem si, že nie je dôležitý iba obsah textu, ktorý pre vás napíšem, ale aj jeho štruktúra a prehľadnosť.

    

2. Texty dodávam na kľúč

Vrátane tabuliek, diagramov, jednoduchých nákresov či ilustračných obrázkov. Samozrejmosťou sú aj odkazy na relevantné interné i externé webstránky a optimalizácia textu pre vyhľadávače (SEO). Texty dodávam pripravené na publikovanie, v prípade požiadavky ich nasadím na váš web alebo skontrolujem ich štruktúru.

    

4. Kvalita je pre mňa prioritou

Píšem vyše 8 rokov, z toho 4 roky na voľnej nohe. Nemusíte sa teda obávať, že by texty odo mňa vyzerali ako slohová práca žiaka ZŠ. O kvalite mojich výstupov sa presvedčilo viacero slovenských i svetových značiek. Napriek tomu neusínam na vavrínoch a neustále sa zdokonaľujem. Nebojím sa pri práci čerpať z odbornej literatúry a slovníkov, ani počúvať rady skúsenejších kolegov.

Napíšem pre vás články a texty, naplánujem obsah, poradím

Detaily vrátane objednávkového formulára nájdete po prekliknutí na podstránku konkrétnej služby.

Ak máte otázky, napíšte mi cez kontaktný formulár uvedený nižšie.

Copywriter Michal Toma